Tento e-shop využívá cookies

Tento eshop používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analyzácii správanie návštevníkov. Používaním stránok s týmto súhlasíte.

Krasne vianočné dekorácie pre stromy - aj svetlá môžu rozprávať príbehy

01.08.2018 13:20 Blog
Krasne vianočné dekorácie pre stromy - aj svetlá môžu rozprávať príbehy

 

Ten najznámejší vianočný príbeh poznáme všetci. Má svoje symboly a atribúty, ale taktiež má mnoho podôb, stvárnení a interpretácií. Inými slovami je na nás, čím "náš vianočný príbeh" ozvláštnime.

Je dobre, že s kultivovaním verejného priestoru pribúdajú estetické požiadavky na osobité poňatie a rastie potreba nájsť pre "vianočný príbeh" svoj špecifický výraz.

Vánoční strom

Každé miesto má svoj charakter

Každé miesto má svoje milieu, históriu a súčasnosť. Vianočná výzdoba môže umocniť príbeh a pri rešpektovaní všetkých okolností ho môže dotvoriť, či umocniť. Výberom vhodných vianočných atribútov potom postupne začne vytvárať svoj vlastný. Napríklad mestá a obce v blízkosti hôr budú pre svoj príbeh vyberať z vianočných symbolov iné výrazové prostriedky a symboly ako pamiatkovo chránené mestá plné historických budov. Inak bude výzdoba rozprávať svoj príbeh v meste prevažne priemyslového charakteru, inak na námestí s renesančnou radnicou.

Vánoční dekorace - město Jablonec v zimě

Príbeh dnes netvoria len svetelné motívy na lampách verejného osvetlenia pozdĺž príjazdových komunikácií. Celkový obraz príbehu sa dotvára v srdci miest, kde sa ľudia stretávajú. Nemusí to byť len námestie, každé mesto má svoju výnimočnosť, svoj charakter. V jednom z miest chodia obyvatelia po rozsvietení stromčeka spoločne o kúsok ďalej rozsvietiť fontánu. V inom meste ľudia smerujú do zámockej záhrady, v ďalšom prechádzajú celú vianočnú cestu. Obyvatelia aj návštevníci oceňujú takéto akcenty, ktoré sú pre nich každý rok prekvapením.

Vánoční Telč

Často sú to napríklad rozmanité fotopointy, 3D svetelné dekorácie a samozrejme vianočné stromy. V niekterých mestských častiach, či vo väčších mestách sa rozsviecuje stromov aj niekoľko…

Vánoční osvětlení města

Stává sa umením

Vianočná výzdoba zaznamenáva masívny vývoj technológií, materiálov, a hlavne designu. Ale stále, podobne ako v mnohých umeleckých odboroch, je podstatnejšie, aké posolstvo zdeluje, než ako ho zdeluje. Nadsázka, hravosť a humor sú znakom dobrej umeleckej tvorby a vianočná výzdoba sa aj vďaka mnohým pokrokovým mestám začína jedným z umeleckých odborov stávať.

Velký vánoční strom

Radi Vám navrhneme originálne a krásne riešenie priamo pre Vás.

Kontaktujte nás: info@decoled.sk