Krásne vianočné dekorácie pre stromy - aj svetlá môžu rozprávať

 

 

Veľa podôb vianočného príbehu


Ten najznámejší vianočný príbeh poznáme všetci, má svoje symboly a atribúty, ale má aj mnoho podôb, stvárnenia i interpretácií. Inými slovami je na nás, čím „náš vianočný príbeh“ ozvláštnime alebo vytvoríme. Je dobre, že s kultiváciou verejného priestoru pribúdajú estetické požiadavky na osobité poňatie a rastie potreba nájsť pre „vianočný príbeh“ svoj výraz.

 

 

Každé miesto má svoj charakter


Každé miesto má svoju miliu, históriu i súčasnosť. Vianočná výzdoba môže vyniesť príbeh a pri rešpektovaní všetkých okolností ho môže dotvoriť alebo umocniť. Výberom vhodných vianočných atribútov potom postupne začne vytvárať svoj vlastný.Napr. mestá a obce v blízkosti hôr budú pre svoj príbeh vyberať z vianočných symbolov asi iný výraz ako pamiatkovo chránené mesto na juhu Čiech či Moravy. Inak bude výzdoba rozprávať svoj príbeh v meste prevažne priemyselného charakteru, inak na námestí s renesančnou radnicou.

 

Prekvapenie


Príbeh dnes netvoria len svetelné motívy na lampách verejného osvetlenia pozdĺž príjazdových komunikácií, ale dotvára sa v srdci miest, kde sa ľudia stretávajú. Nemusí to byť len námestie, každé mesto má svoju výnimočnosť, svoj charakter. V jednom z miest chodia obyvatelia po rozsvietení stromčeka spoločne o kúsok ďalej rozsvietiť fontánu, v inom ľudia smerujú do zámockej záhrady, v ďalšom potom prechádzajú celou vianočnou cestou. Obyvatelia aj návštevníci oceňujú také akcenty, ktoré sú pre nich každý rok prekvapením.

 

 

 

Viac dekorácií tvorí príbeh


Často sú to rozmanité fotopointy, 3D svetelná dekorácia a samozrejme vianočné stromy. V niektorých mestských častiach či mestách sa rozsvecuje stromov aj niekoľko…

 

 

 

Stáva sa umením


Vianočná výzdoba zaznamenáva búrlivý vývoj technológií, materiálov a hlavne designu. Ale stále, podobne ako v mnohých umeleckých odboroch, je podstatnejšie, čo oznamuje, ako oznamuje. Nadsázka, hravosť a humor sú znakom dobrej umeleckej tvorby a vianočná výzdoba sa aj vďaka niektorým osvieteným mestám začína jedným z umeleckých odborov stávať.

 

 

 

 

 

Radi Vám navrhneme originálne a krásne riešenie priamo pre Vás. Kontaktujte nás: info@decoled.sk

 

 • Clanek-60-2.jpg
  Clanek-60-2.jpg
 • Clanek-60-1.jpg
  Clanek-60-1.jpg
 • Clanek-60-3.jpg
  Clanek-60-3.jpg
 • Clanek-60-4.jpg
  Clanek-60-4.jpg
 • Clanek-60-5.jpg
  Clanek-60-5.jpg
 • Clanek-60-6.jpg
  Clanek-60-6.jpg