Montáž a demontáž vianočnej výzdoby

Upevnenie svetelnej dekorácie


Svetelné dekorácie je možné inštalovať na najrôznejšie objekty. Na ich upevnenie môžete využiť niekoľko druhov kotviacich prvkov, ktoré zaistia, že dané osvetlenie bude pevne držať na svojom mieste a že odtiaľ nespadne ani za veľmi nepriaznivých klimatických podmienok.

Sťahovacie pásky

 

Na upevnenie osvetlenia sa najčastejšie používajú: Sťahovacie pásky (tzv. bindry).
Sťahovacie pásky sa používajú na fixáciu svetelných reťazí či na upevnenie svetelných kvapľov.

Sťahovacia páska je úzka stuha vyrobená z umelej hmoty, ktorú je možné veľmi jednoducho utiahnuť. Sťahovacie pásky je možné nájsť v každom väčšom obchode s elektrospotrebičmi alebo v hobbymarketoch, prípadne môžete zakúpiť rovno u nás.


Ocelové lanko

Na upevnenie svietidiel a osvetlenia ako sú svetelné reťaze, svetelné kvaple, svetelné siete a svetelné záclony môžete využiť aj oceľové lanko, ktoré vytvárate do požadovaného tvaru.

Odporúčame upevňovať po každých 10cm pomocou viazacích oceľových pásikov. Oceľové lanko sa hodí najmä pre svetelné záclony a rôzne motívy, teda prvky, ktoré majú väčšiu hmotnosť. Bežne však postačí aj obyčajný viazací drôt.

 

Viazací drôt

Pre väčšinu osvetlenia stačí viazací drôt. Pre čierne káble odporúčame čierny viazací drôt a pre biele káble biely viazací drôt. Následne sťahovacími páskami prichytíme osvetlenie k drôtu.

Viazací drôt sa musí vypnúť, aby sa nekrútil, potom by mohlo dôjsť k prehnutiu dekorácií. Výzdoba by v tom prípade nevyzerala príliš dobre. Bežne používame viazacie drôty napríklad pod odkvapmi a k ​​nim napíname svetelnú výzdobu.


Hromozvodové ss svorky

Najlepšie možné kotviace príslušenstvo, ktoré zaistí rovné línie, sú SS svorky. SS svorky nainštalujete na fasádu a pretiahnete nimi viazacie drôty. Ideálne na parapety. Výhodou týchto prvkov je, že sa nemusia vŕtať do fasády.

Kotviace príslušenstvo

Kotviace príslušenstvo sa používa na upevnenie káblov, svetelných reťazí a svetelných dekorácií. Kotviace príslušenstvo môže mať tvar háčika pomocou ktorého je možné jednoducho fixovať kábel či svetelnú dekoráciu k rámom okien, k zábradliam a pod. Kotviace príslušenstvo značne uľahčuje inštaláciu osvetlenia, pretože túto fixáciu nemusíte nijako zložito tvarovať ako pri predchádzajúcich typoch ukotvení.

Príslušenstvo priamo od nás

U našich produktov sa tiež často stretnete so spojovacím systémom konektorov EASY FIX alebo HOBBY LINE. Tieto konektory sa k sebe jednoducho pripoja a zaskrutkujú a sú súčasťou všetkých svetelných prvkov týchto radov. Navyše ponúkame veľké množstvo predlžovacích káblov, rozbočovačov a ďalších spojok. Všetky tieto prvky urýchlia maximálne inštaláciu. V prípade, že si neviete rady, kontaktuje nás, naši pracovníci Vám radi pomôžu s projektom, prípadne navrhneme konkrétne riešenie.