Solárne osvetlenie

 

Chceli by ste si na záhrade osvietiť stromček a nebaví Vás naťahovať predlžovacie káble? Ponúkame Vám jednoduché riešenie v podobe solárneho osvetlenia.

Ako to funguje?

Solárny panel (plochý povrch, ktorý sa skladá z kremíkových čipov, čiže fotovoltaických článkov) prijíma slnečnú energiu, ktorú akumuluje do batérie. Solárny panel má zabudované čidlo, ktoré po zotmení svetelný reťaz automaticky zapne a s príchodom nového dňa opäť začne automaticky nabíjať baterku. . Batéria vydrží 4 až 8 hodín na jedno nabitie, záleží na intenzívnosti slnečného svitu a celkovej dĺžke svietenia. Doporučujeme preto solárny panel umiestniť tak, aby byl čo najdlhšie naproti slnku, najlepšie na juh, aby mal možnosť nazhromaždiť čo najviac slnečnej energie. Nabíjanie funguje, aj keď je slnko práve schované za oblaky, zamračenej oblohy sa teda nemusíte obávať.


Ak toto osvetlenie nevydrží tak, ako je uvedené, skontrolujte, či senzor nie je zaprášený, alebo inak špinavý. Stačí ho otrieť navlhčenou handričkou.

Ak potrebujete väčšiu intenzitu svietenia, pozrite sa na podobné produkty , ktoré ponúkame na baterky, vianočné osvetlenie na baterky . Tu nájdete svetelné systémy pre vonkajšie použitie, ktoré majú naviac časovač a šetrí tak energiu bateriek!